KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14346330
nr 1434 6330
Knut Janson
(1882-1966), Sverige
Oljemålning, Signerad, -50. Olja på pannå, 20x24, yttermått inklusive ram: 32x35 cm
Knut Janson, svensk bildkonstnär född 1882, död 1966.
måndag 29 november 2021
kl 18:12:33